Знакові постаті

Версія для друкуВерсія для друку

Видатні історичні постаті

З історичним минулим Зіньківщини пов’язана низка імен громадських, культурних, наукових діячів.

На межі ХІХ-ХХ ст. Зіньківщина уславилася як пісенний край. Вона дала Полтавщині та Україні визначних корифеїв музичного мистецтва: в селі Глинському народився кобзар Федір Федорович Холодний (1814-1892). Його справжнє прізвище Гриценко. Цьому кобзареві не було рівних щодо експресії співу і краси гри на бандурі, родом із Зінькова був лірник Семен Павлович Говтвань, а неподалік, на хуторі Голому, жив кобзар Опанас Говтвань.

В м. Зінькові народилися: Олександр Терещенко – відомий етнограф, дослідник історичної минувшини Полтавщини, український письменник Степан Лукич Гаєвський, відомий громадський і культурний діяч, педагог Пасяда Іван Якович, український актор, режисер і театральний діяч Дмитро Діомидович Ровенський, композитор і фольклорист Порфирій Кирилович Батюк, член Спілки письменників України Дмитро Нитченко (Ниценко),

В селищі Опішні народився Дейнека Іван Якович – український радянський хірург, заслужений діяч науки УРСР (1957 року).

Уродженцями Зіньківщини також є письменники – члени Спілки письменників України: Василь  Вражливий (Штанько), Іван Гребенюк, Яків Майстренко, Олекса Мусієнко,Григір та Григорій Тютюнники, Федір Тютюнник, Іван Цюпа, Павло Сердюк.

Унікальним явищем в історії Зінькова стала сім’я Зерових. Батько Костянтин Зеров спочатку працював вчителем, а потім інспектором училищ. В атмосфері любові до рідного краю, його звичаїв  виховав 7 дітей і серед них: видатний український письменник-неокласик, літературознавець, перекладач Микола Зеров, який закінчив Зіньківське повітове училище разом з Остапом Вишнею; поет і перекладач Михайло Зеров (Михайло Орест), академік, усесвітньовідомий ботанік, Заслужений діяч науки України Дмитро Зеров; кандидат біологічних наук Костянтин Зеров; Георгій (Юрій) Зеров –інженер, зробив вагомий внесок у розвиток оборонної промисловості).

Із Зіньковом пов’язані  імена першої жінки-скульптора  в Україні  Є.Трипольської, відомого лікаря Л.Є.Бразоля.

Наверх ↑