Звіт Зіньківського бюро правової допомоги за І півріччя 2017 року

Звіт Зіньківського бюро правової допомоги за І півріччя 2017 року

В період з 01 січня по 30 червня 2017 року до Зіньківського бюро правової допомоги за отриманням юридичних консультацій звернулося 477 громадян,  з них 34 громадянам за державний кошт було призначено адвоката, а  інтереси  3 громадян представляли працівники Зіньківскього бюро правової допомоги.

Основна робота Зіньківського бюро правової допомоги спрямована на надання кваліфікованих консультацій всім хто потребує безоплатної правової допомоги та на забезпечення рівного доступу громадян до правової інформації та правосуддя, зокрема забезпечення доступу до безоплатної вторинної  правової допомоги громадянам, які належать до пільгових категорій осіб, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Разом з тим, на базі Бюро громадяни мають змогу користуватися електронними сервісами Міністерства юстиції України. Користувачі кабінету електоронних сервісів можуть отримати необхідні відомості з державних реєстрів (державний реєстр прав на нерухоме майно, єдиний державний реєстр судових рішень, реєстр громадських об`єднань, єдина база даних електронних адрес, номерів, факсів, телефаксів суб`єктів владних повноважень та ін.)

Працівники бюро враховуючи  інтереси різних категорій осіб, за звітний період,  регулярно проводили правопросвітницькі заходи у формі семінарів, лекцій, ігор, вікторин, круглих столів. Метою проведення таких заходів є висвітлення актуальних тем, що стосуються різних галузей суспільних відносин. Завдяки ефективній роботі фахівців бюро з налагодження партнерських відносин з органами державної влади, місцевого самоврядування, та іншими, установами і організаціями, такі заходи проведені на базі  Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, Зіньківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3, Великопавлівської, Тарасівської , Човно-Федорівської, Опішнянської, Власівської та Шилівської загальноосвітніх шкіл, Зіньківському дитячому садочку №2, Зіньківське ПТУ № 25, Зіньківської центральної районної бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Зіньківського районного центру зайнятості,  та ін.

Разом з тим, Зіньківське бюро правової допомоги здійснює діяльність з  налагодження співпраці з сільськими радами району шляхом підписання меморандумів. Це закріплює правове поле діяльності Бюро для прийняття програм правової освіти та надання безоплатної правової допомоги сільському населенню, організації пунктів доступу громадян до безоплатної правової допомоги, проведення правопросвітницьких заходів на базі установ і організацій району.

Другим полтавським місцевим центром з надання безоплатної правової допомоги за І півріччя 2017 року були підписані угоди про спільну роботу з Великопавлівською, Шилівською, Батьківською та Ставківською сільськими радами.

Фахівцями Зіньківського бюро правової допомоги спільно з сільськими радами району ведеться активна робота в напрямку розроблення та прийняття в сільських місцевостях програм правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню. За період 3 01.01.2017 по 30.06.2017 прийнято Програми правової освіти населення Великопавлівської, Власівської, Шилівської, Ставківської та Батьківської сільських рад на 2017-2020 роки з відповідним фінансуванням.

В подальшому планується прийняття таких програм і в інших селах району.

Громадяни можуть отримати безкоштовну правову допомогу як безпосередньо в приміщенні Зіньківського бюро правової допомоги, так і за його межами. Працівники бюро постійно здійснюють виїзди в села  району та проводять прийом та консультування громадян.

Так, в рамках Меморандумів про співпрацю та в межах реалізації Програм правової освіти населення, заступник начальника Зіньківського бюро правової допомоги Сергій Корнійко та головний спеціаліст бюро Катерина Суконька спільно з сільськими головами налагодили роботу трьох пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, звернувшись до яких громадяни можуть отримати необхідну безкоштовну юридичну допомогу. Такі пункти з початку 2017 року запрацювали в приміщенні Власівської, Великопавлівської, Шилівської  та Ставківської сільських рад.

Робота пунктів, звернувшись до яких громадяни мають змогу отримати безоплатну правову допомогу, здійснюється відповідно до затверджених графіків, зокрема:

в приміщенні Великопавлівської сільської ради - кожної другої середи місяця з 09 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.

в приміщенні Власівської сільської ради - кожної третьої середи місяця з 09 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.

в приміщенні Шилівської сільської ради - кожної четвертої середи місяця з 09 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.

в приміщенні Ставківської сільської ради – кожного першого понеділка з 09 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Зіньківського бюро правової допомоги за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел.: 3-34-74, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).