Зіньківському бюро правової допомоги три роки!

Версія для друкуВерсія для друку

Зіньківському бюро правової допомоги три роки!

01 вересня 2016 року у районах та містах обласного значення по всій Україні (крім тимчасово окупованих територій) розпочали надавати послуги понад 400 бюро правової допомоги. Звернувшись до них, кожен мешканець територіальної громади має можливість отримати безкоштовні консультації з правових питань та скористатися електронними сервісами Мін’юсту.

Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад.

Так, 1 вересня 2016 року в місті Зіньків, було відкрито відділ «Зіньківське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Протягом 2016-2019 років Зіньківським бюро правової допомоги проводилася робота спрямована на виконання основних завдань системи безоплатної правової допомоги, зокрема підвищення правової свідомості територіальних громад, культури та освіченості населення, надання безоплатної первинної та вторинної безоплатної правової допомоги, забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.

За період з 01 вересня 2016 року по 27 серпня 2019 року до Зіньківського бюро правової допомоги за безоплатною юридичною допомогою звернулося понад 3,5 тисячі громадян, з них безоплатну вторинну правову допомогу отримали 192 особи. Для складення процесуальних документів та здійснення представництва інтересів клієнтів бюро в судах 131 громадянину призначено адвокатів та 54 громадянам - юристів бюро, послуги яких були абсолютно безкоштовними.

Найчастіше клієнти зверталися за допомогою з питань стосовно сімейних, спадкових, земельних, житлових та договірних правовідносин, а також соціального забезпечення та питань що стосувалися кримінального законодавства.

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», який стартував у 2017 році, працівниками бюро активно проводиться правороз’яснювальна діяльність серед різних демографічних груп населення району з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб.

За три роки роботи, фахівцями бюро проведено 210 правопросвітницьких заходів на базі навчальних закладів, підприємств, установ та організації району з метою роз’яснення ключових реформ та змін у законодавстві.

Крім того, за цей період Полтавським МЦ з надання БВПД у Зіньківському районі укладено 14 меморандумів про співпрацю зокрема з: Зіньківською міською радою, Зіньківською районною радою,   Опішнянською об’єднаною територіальною громадою,  Великопавлівською, Власівською,

Пишненківською, Шилівською, Батьківською, Ставківською, Тарасівською сільськими радами, Зіньківською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості, Управлінням соціального захисту населення Зіньківської районної державної адмнінстрації, однією громадською організацією району та газетою «Зіньківщина «по-іншому».

Фахівцями бюро спільно із очільниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування району прийнято 8 Програм правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню, а саме:

  • Програма правової освіти населення Зіньківського району на 2016-2020 роки;
  • Програма надання безоплатної правової допомоги населенню Опішнянської об`єднаної територіальної громади на 2019-2023 роки;
  • Програма правової освіти населення Батьківської сільської ради Зіньківського району на 2017-2020 роки;
  • Програма правової освіти населення Великопавлівської сільської ради Зіньківського району на 2017-2020 роки;
  • Програма правової освіти населення Власівської сільської ради Зіньківського району на 2017-2020 роки;
  • Програма правової освіти населення Шилівської сільської ради Зіньківського району на 2017-2020 роки;
  • Програма правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Ставківської сільської ради Зіньківського району на 2017-2020 роки;
  • Програма надання безоплатної правової допомоги населенню Пишненківської сільської ради Зіньківського району Полтавської області на 2017 – 2020 роки.

Завдяки плідній співпраці з органами місцевого самоврядування, за рахунок коштів передбачених на реалізацію уже прийнятих Програм на території Зіньківського району постійно проводиться правоосвітня робота у навчальних закладах, облаштовані дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги та здійснюється підвезення юристів бюро до сіл з метою проведення прийому громадян. На виконання пунктів Програми правової освіти населення Зіньківського району на 2016-2020 роки організовуються виїзди юристів бюро спільно з керівництвом Зіньківської районної державної адміністрації у віддалені сільські місцевості з метою забезпечення роботи мобільних консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги.

Крім того, в рамках діючих Програм особи похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями отримують безоплатну адресну правову допомогу за місцем їх перебування.

Відповідно до затверджених графіків на території міста Зіньків та району функціонують 10 дистанційних пунктів доступу до БПД, а саме на базі: Зіньківської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості, Зіньківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»

у Полтавській області, Зіньківської центральної районної бібліотеки ім. В.Г. Короленка, на базі Малобудищанської сільської бібліотек-філії, Великопавлівської сільської ради, Пишненківської сільської ради, Шилівської сільської ради, Ставківської сільської ради, Власівської сільської ради, Батьківської сільської ради.

Зіньківське бюро правової допомоги на протязі трьох років активно співпрацювало із засобами масової інформації району. Інформація щодо роз’яснення чинного законодавства та діяльності Зіньківсьокого бюро правової допомоги систематично висвітлювалася в ефірі районного радіо «Голос Зіньківщини», на сторінках районних газет «Зіньківщина «по-іншому» та «Голос Зіньківщини», на офіційних сайтах підприємств та організацій району.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна в відділі «Зіньківське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке знаходится за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел. (05353) 3-34-74. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії: 0 800 213 103.

 

 

Наверх ↑