Засідання колегії райдержадмінстрації

28 травня у залі засідань районної ради відбулося засідання колегії райдержадміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Геннадій Хорошун.

На порядок денний було винесено наступні питання:

1. Про підсумки роботи житлово-комунального господарства району в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

Інформацію з даного питання надала завідувач сектору містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Тетяна Хрипко: «Протягом опалювального сезону 2019/20 року забезпечувалася стабільна робота систем життєзабезпечення населення та оперативна ліквідація аварійних ситуацій, що виникали на системах водопостачання та водовідведення.

У зв’язку з відсутністю на балансі МКП «Зіньківський комунгосп» об’єктів теплопостачання, головним напрямком діяльності  при підготовці до роботи в зимових період 2019/20 років було виконання підготовчих та ремонтних робіт у житловому фонді комунальної власності, на об’єктах водопостачання і водовідведення, підготовка водопровідно-каналізаційної мережі з заміною аварійних ділянок, забезпечення теплом адміністративних, побутових та виробничих приміщень. Житловий фонд МКП «Зіньківський комунгосп» складається з 31 будинків комунальної власності. Планово проводилось обстеження димових  та вентиляційних каналів, виконувались роботи з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем, вчасно та якісно  проводились планово-попереджувальні ремонти систем енергопостачання житлових будинків, в належному стані утримувались системи зливової каналізації.

У 2019 році було здійснено заміну водопроводів різних діаметрів протяжністю 724 м, виконано гідродинамічне очищення арт.свердловини № 8.  За кошти міської ради закуплено 2 насосних агрегата марки ЕЦВ, обмінний перетворювач частоти, встановлено 69 каналізаційних люків, на 3 арт.свердловинах замінено силові кабелі для погружних насосних агрегатів.

Під час підготовки до опалювального сезону 2019-2020 років закладами освіти району проведено:

• поточні ремонти в теплогенераторних загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, підпорядкованих відділу освіти;
  • курси переатестації операторів теплогенераторних та навчання операторів теплогенераторних під тверде паливо Полтавським УКК;
  • виготовлені технічні звіти по лабораторним вимірюванням Полтавською електротехнічною лабораторією «АКСІС»;
  • перевірки вентиляційних та димових каналів Полтавською фірмою ДП «Сирена»;
  • Полтавською фірмою «Техцентрсервіс» повірені коректора об’єму газу, лічильники газу, газосигналізатори, манометри та термометри;

Проблемних питань щодо опалення медичних закладів району в даний період не виникало.

В КНП «Зіньківська центральна районна лікарня» опалювальний сезон було розпочато 15 жовтня 2019, а  закінчено 15 квітня 2020 року,  в закладах підпорядкованих КНП «Зіньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» -  розпочато з 16 жовтня 2019 та закінчено 13 квітня 2020 року. Протягом всього опалювального сезону 2019-2020 років була забезпечена стабільна робота в лікувально-профілактичних закладах.

Із 57 приміщень, в яких знаходяться заклади культури,  в минулому осінньо-зимовому періоді 2019-2020 років опалювалося 53 приміщень закладів  культури.

Велику допомогу у придбанні дров для закладів культури надають виконкоми міської, селищної, сільських рад. Поточної та минулорічної заборгованості за отримані комунальні послуги закладів культури і спорту, що фінансуються з районних бюджетів немає.

Опалювальний період 2019/20 років проходив стабільно, проблемних питань не виникало. Наразі проводяться заходи з підготовки житлово-комунального господарства району, підприємств, установ та організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років».

2. Про стан підготовки місць масового відпочинку до прийняття відпочиваючих на водних об’єктах району доповідав уповноважена особа з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Віталій Суконька. Він повідомив, що з метою попередження нещасних випадків та недопущення загибелі людей на водних об’єктах Зіньківського району під час купального сезону 2020 року, проведено роботу  щодо уточнення місць масового відпочинку людей на водних об’єктах, а саме:

- р.Ташань, м.Зіньків, вул. Воздвиженська, (біля Полтавського мосту на березі р. Ташань, 19.05.2020 року комунальною установою «Рятувально – водолазна служба» Полтавської обласної ради проведено водолазне обстеження дна водної акваторії (600 кв.м.) місця відпочинку та надані такі документи: акт про обстеження дна, акт про усунення небезпечних для купання предметів, карта виміру глибини, паспорт підводної акваторії місця відпочинку.

- прибережна смуга р. Ворскла в с.Міські Млини, Опішнянської селищної ради. Проведено очищення пляжної зони на території 1,5 га, де було задіяно 2 одиниці техніки та 4 чоловіки особового складу Опішнянської селищної ради.

Постійно проводиться  роз’яснювальна робота серед голів міської, селищної, сільських рад району, щодо встановлення попереджувальних табличок (щитів) про заборону купання в необладнаних місцях відпочинку на водних об’єктах.

Розроблено та перед початком купального сезону планується розміщення на вебсайті райдержадміністрації пам’ятки безпечного відпочинку біля водойми. Дані пам’ятки також будуть доведені до органів місцевого самоврядування.

Районним сектором ДСНС України в Полтавській області постійно проводиться інформаційно–роз’яснювальна робота з громадянами.

Розглянувши дані питання було рекомендовано доопрацювати з врахуванням пропозицій, внесених в ході обговорення, проект розпорядження голови районної державної адміністрації та проект доручень і подати на підпис в десятиденний термін.