Заробітна плата та страховий стаж основні показники для нарахування пенсії

Заробітна плата та страховий стаж основні показники

для нарахування пенсії

Відповідно до чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсії від страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено єдиний соціальний внесок. Тобто, до страхового стажу при виході на пенсію зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру (З 1 січня 2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723грн.).

Застосування нелегальних схем виплати заробітної плати перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного громадянина.

“Тіньова” заробітна плата, яка криється за офіційними відносинами і виплачується на рівні або нижче мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсій або інших страхових виплат, навіть якщо вони сплачувалися упродовж всієї трудової діяльності десятками років. Тому легалізація заробітної плати, відповідальність страхувальника за своїх найманих працівників та нетерпимість до нелегальної зайнятості з боку громадян, які наймаються на роботу - усе це є запорукою гідних пенсій та соціальної справедливості.

Найкращим способом контролю за нарахованою заробітною платою та фактом сплати внесків є реєстрація на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, яка дає можливість людині стежити за сплатою страхових внесків на її користь і, за необхідності, тиснути на недобросовісного роботодавця. Даний інтернет ресурс постійно удосконалюється, щоб бути легким і доступним для кожного користувача.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавські області запрошує всіх бажаючих зареєструватися на веб - порталі ПФУ. Звернутися для вирішення даного питання необхідно за адресою:м.Зіньків, вул. Воздвиженська, 40, тел.31572

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що одержуючи зарплату в “конверті”, ви сприяєте роботодавцю у порушенні законодавства та позбавляєте себе гідної пенсії в майбутньому, оскільки низька заробітна плата передбачає відповідно і низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.