Забезпечення ТРЗ

Версія для друкуВерсія для друку

Шановні друзі, питання забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації не втрачає своєї актуальності. Незважаючи, що з 2018 року впроваджена нова система забезпечення технічними засобами реабілітації, в тому числі можливість отримання грошової компенсації, залишається ряд не вирішених проблем, які потребують вдосконалення.

 З метою інформування, надаємо детальний алгоритм забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.
 До технічних засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю відносяться: протезно-ортопедичні вироби (в тому числі ортопедичне взуття), спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, засоби для пересування, допоміжні засоби особистої рухомості, переміщення та підйому, меблі та оснащення, спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.
         Для того, щоб отримати технічний засіб реабілітації, особа з інвалідністю обов'язково повинна перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання.
  

Підставою для взяття на облік на забезпечення засобом реабілітації є:

  - для осіб з інвалідністю — індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися згідно висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК));
  - для дітей з інвалідністю — висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів;
  - для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, — рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.
  Для взяття на облік на безоплатне забезпечення технічними засобами реабілітації особа з інвалідністю (законний представник), законний представник дитини з інвалідністю та інші окремі категорії населення звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання з заявою. До заяви додаються наступні документи:
  ✔паспорт;
  ✔висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності - у разі, коли особа вперше звертається до місцевих органів соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;
  ✔індивідуальна програма реабілітації або висновок лікарсько-консультативної комісії (для інших осіб та осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився), в яких зазначаються показання для забезпечення технічним засобом реабілітації;
  ✔копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  ✔довідка з місця роботи, служби або навчання особи з інвалідністю або іншої особи (для осіб, які працюють, служать, навчаються);
  ✔ посвідчення про взяття на облік (для бездомних осіб);
  ✔посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.
  Важливо зазначити, якщо до органу соціального захисту населення із заявою звертається законний представник особи з інвалідністю, йому потрібно надати документи, що підтверджують його особу та повноваження.
  Зверніть увагу, що для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок обласної МСЕК.

         Управління соціального захисту населення на підставі зазначених вище документів формує особову справу особи та видає направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації.

         Отримавши направлення, особі з інвалідністю потрібно обрати бажаний засіб реабілітації. Звертаємо увагу, що майбутній користувач засобу реабілітації обов'язково самостійно обирає виробника та модель необхідного йому засобу реабілітації з електронного каталогу-класифікатору технічних та інших засобів реабілітації, який він може переглянути в органі соціального захисту населення або на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням:https://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-ta-inshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.html

          Визначившись з вибором ТЗР особа з інвалідністю звертається до підприємства-виробника, вручивши направлення (оригінал), раніше видане управлінням соціального захисту населення вказавши на бажаний технічний засіб реабілітації.  Після обрання особою з інвалідністю підприємства-виробника та моделі необхідного виробу, підприємство в Централізованому банку даних з проблем інвалідності формує попереднє замовлення на виготовлення технічного засобу реабілітації.

  ✔Забезпечення особи з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами укладеними органом соціального захисту населення з підприємством.

  ✔Забезпечення особи з інвалідністю протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними нижніх кінцівок та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю (законним представником).

  Через 40 робочих днів, рахуючи від дати укладення договору, особа з інвалідністю гарантовано отримає замовлений засіб реабілітації абсолютно безкоштовно.

   Крім того, за бажанням, вам може бути виплачена компенсація вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.
   До технічних та інших засобів реабілітації, за які може виплачуватись компенсація належать:
  ✔ допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
  ✔спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
  ✔протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
  ✔друге крісло колісне

  За більш детальними роз'ясненнями щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна звернутися за контактним номером телефону сектору  у справах осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення – (05353) 3-10-32 кімн. № 4.

 

Наверх ↑