З нагоди 75-Ї річниці перемоги у Другій світовій війні

8-9 травня Україна відзначала День пам’яті та примирення і 75-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (1939-1945).

Вже 75 років відділяють нас від історичного травня 1945-го, коли закінчилася одна з найжорстокіших воєн в історії людства, яка забрала мільйони життів, знищила сотні тисяч сіл, міст, понівечила землю.

Це день радості й скорботи, пам'яті й безсмертя, це свято героїв, які в ім'я життя і майбутнього,  власною кров'ю захищали від ворога рідну землю.

Тож з нагоди цієї пам’ятної дати,  9 травня, голова райдержадміністрації Геннадій Хорошун, міський голова Сергій Максименко, заступник голови райдержадміністрації Микола Хоменко, заступник голови районної ради Сергій Загорулько вшанували світлу пам’ять загиблих на фронтах у роки  Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя Меморіалу Вічної Слави. У заході також взяли участь: ветеран Другої світової війни Федоренко Василь Максимович, представники Зіньківської районої організації ветеранів, військового комісаріату, районних громадських організацій «Учасники бойових дій Зіньківщини в АТО» та  «Учасники бойових дій в Афганістані».

Через заборону проведення масових заходів у період карантину громадськість району до проведення мітингу не залучалась.

Cвята пам’ять про Другу світову війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці та водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни.

У роки боротьби з нацизмом, люди показали приклади масового героїзму та відданості своїй Батьківщині -  на фронті, коли воїни безстрашно йшли у бій і не замислюючись жертвували життям, в тилу, коли жінки та підлітки, не зважаючи на труднощі, забезпечували фронт всім необхідним, зберігали економічну стабільність держави в неймовірно важких умовах.

Це по-справжньому особливий день для покоління, яке на власному досвіді відчуло і роки війни, і довгі роки відбудови. Тому вже традиційно 8 травня керівники району та міста відвідали і привітали учасників Другої світової війни, вдову ветерана Другої світової війни та матерів – учасників АТО, які загинули на Сході.  Їм вручили  продуктові набори від керівництва Зіньківського району та листівки і подяки від Голови Полтавської обласної державної адміністрації Олєга Синєгубова. Під час зустрічей подякували ветеранам за їх подвиг під час воєнного лихоліття, побажали міцного здоров’я та довгих років життя. Ветерани з сумом в очах згадують про страшні воєнні роки й розповідають про свою нелегку долю.

Подвиг переможців у Другій світовій війні гідно продовжують українські воїни, які захищають незалежність та територіальну цілісність України на її східних рубежах. Сьогодні героями стають внуки та правнуки тих, хто в далекому 1945-му сподівався, що війна більше ніколи не прийде на нашу землю.

Земний уклін вам, дорогі ветерани, учасники Другої світової війни за мужність, стійкість та відвагу! Ви є і завжди будете яскравим прикладом для молодих поколінь у творенні мирного сьогодення, любові та звитяжної праці на благо рідної Батьківщини.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!