Внутрішньо переміщеній особі у Зіньківському бюро правової допомоги допомогли встановити факт смерті особи на тимчасово окупованій території

До Зіньківського бюро правової допомоги звернулася внутрішньо переміщена особа, громадянка Л., з питанням стосовно встановлення факту смерті чоловіка на тимчасово окупованій території.

За результатами розгляду письмового звернення громадянки Л. про надання їй безоплатної вторинної правової допомоги з вищезазначеного питання, наказом директора Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено заступника начальника відділу «Зіньківське бюро правової допомоги» Катерину Суконьку на складання жінці заяви про встановлення факту смерті особи в порядку ст. 317 Цивільного процесуального кодексу України.

Під час зустрічі з працівником бюро клієнт повідомила, що її чоловік гр. І., 30.05.1977 року народження, помер 06 березня 2018 року на території проведення антитерористичної операції в м. Донецьку Донецької області. Документами, що підтверджують факт його смерті є свідоцтво про смерть серія ДНР №095825, видане Куйбишевським відділом записів актів цивільного стану міста Донецька Державної Реєстраційної палати Міністерства юстиції ДНР від 07.03. 2018 року та довідка про причину смерті № 99 від 07.03.2018 року виданою центральною міською клінічною лікарнею міста Донецька.

Факт, того, що гр.. І., 30.05.1977 року народження, який помер 06.03.2018 року доводиться гр.. Л., 08.07.1985 року народження чоловіком, що підтверджується рішенням Зіньківського районного суду Полтавської області від 15.11.2017 року, справа № 530/1320/17. Згідно із вищезазначеним рішенням, Зіньківським районним судом Полтавської області встановлено факт реєстрації шлюбу відділом державної реєстрації актів цивільного стану Куйбишевського районного управління юстиції в м. Донецьк між гр. Л., 08.07.1985 року народження та гр. І., 30.05.1977 року народження.

Від шлюбу гр.. Л. та гр.. І. мають дитину, гр.. С., 11.04.2007 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Петровського районного управління юстиції в м. Донецьк.

З пояснень клієнта з’ясовано, що в зв’язку з бойовими діями на території міста Донецьк, громадянка Л. разом зі своїм малолітнім сином переїхала з тимчасово окупованої території України на постійне місце проживання до одного із сіл Зіньківського району Полтавської області.

Управлінням соціального захисту населення Зіньківської РДА громадянка Л. була взята на облік як внутрішньо переміщена особа.

Також, було встановлено, що громадянка Л., звернулася за місцем свого фактичного проживання до Зіньківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Полтавській області з метою реєстрації смерті чоловіка, однак, їй було відмовлено у вчиненні вказаної дії, оскільки для підтвердження смерті пред’явлено документи, які не є підставою для державної реєстрації смерті на території України.

В зв’язку з вищевикладеними обставинами, жінка змушена була звернутись до суду, щоб встановити факт смерті чоловіка.

Працівник Зіньківського бюро правової допомоги підготувала заяву про встановлення факту смерті особи в порядку ст. 317 ЦПК України на підставі наданих гр.. Л. документів, в якій чітко виклала та обґрунтувала всі обставини справи.

Рішенням Зіньківського районного суду Полтавської області від 23.05.2018 року, справа № 560/614/18, заяву громадянки Л. задоволено повністю.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Зіньківського бюро правової допомоги за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел. (05353) 3-34-74.