Внутрішньо переміщеній особі у Зіньківському бюро правової допомоги допомогли встановити факт смерті особи на тимчасово окупованій території

До Зіньківського бюро правової допомоги звернулася внутрішньо переміщена особа, громадянка В., з питанням стосовно встановлення факту смерті матері на тимчасово окупованій території.

За результатами розгляду письмового звернення громадянки В. про надання їй безоплатної вторинної правової допомоги з вищезазначеного питання, наказом директора Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено заступника начальника відділу «Зіньківське бюро правової допомоги» Катерину Суконьку на складання жінці заяви про встановлення факту смерті особи в порядку ст. 317 Цивільного процесуального кодексу України.

Під час зустрічі з працівником бюро клієнт повідомила, що гр. К, 15.05.1936 року народження, померла 25 лютого 2018 року на території проведення антитерористичної операції в м. Алчевськ Луганської області. Документами, що підтверджують факт її смерті є свідоцтво про смерть, видане відділом записів актів цивільного стану Алчевського міського управління юстиції Міністерства юстиції Луганської Народної Республіки, лікарське свідоцтво про смерть, та довідка про причину смерті.

Відповідно до свідоцтва про народження, виданого міським відділом реєстрації актів громадянського стану в м. Коммунарськ в Луганській області, гр.. К., 15.05.1936 року народження доводиться гр.. В., 24.06.1964 року народження, мамою.

Відповідно до Постанови Верховної ради України «Про відновлення місту Комунарськ Луганської області колишнього найменування Алчевськ» від 26.03.1992 № 2237-XIІ, відновлено місту Комунарськ Луганської області колишнє найменування Алчевськ.

З пояснень клієнта з’ясовано, в зв’язку з активізацією бойових дій, повсюдних проявів насильства та порушень прав людини в м. Алчевську Луганської області, гр.. В. змушена була покинути постійне місце проживання та виїхати в с. Лютенські Будища, Зіньківського району Полтавської області.

Управлінням соціального захисту населення Зіньківської РДА громадянка В. була взята на облік як внутрішньо переміщена особа.

В зв’язку з вищевикладеними обставинами, жінка змушена була звернутись до суду, щоб встановити факт смерті матері.

Працівник Зіньківського бюро правової допомоги підготувала заяву про встановлення факту смерті особи в порядку ст. 317 ЦПК України на підставі наданих гр.. В. документів, в якій чітко виклала та обґрунтувала всі обставини справи.

Рішенням Зіньківського районного суду Полтавської області від 08.05.2018 року, справа № 530/589/18, заяву громадянки В. задоволено повністю.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Зіньківського бюро правової допомоги за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел. (05353) 3-34-74.