«Війна не закінчиться, поки не буде похований останній солдат..»

Напередодні Дня визволення України, 26 жовтня у м. Зіньків відбувся урочистий захід з нагоди 74 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників за участі керівництва району та міста, районної ради ветеранів, представників управлінь та відділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та жителів міста.

Відкрив і вів мітинг міський голова Сергій Миколайович Максименко. З вітальними словами до присутніх звернулися виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Анатолій Володимирович Водолага, заступник голови районної ради Сергій Васильович Загорулько, заступник голови районної ради ветеранів Володимир Омельченко, керівник пошукової групи в Зіньківському районі ППО «Меморіал» (м. Оржиця) Андрій Чернявський та заступник військового комісара Сергій Влох.

«За роки Другої світової війни територія України стала ареною запеклих боїв, що призвели до колосальних руйнувань та великої кількості жертв. Та страшна війна забрала життя мільйонів солдат, багато їх рахуються безвісті зниклими, – зазначив Анатолій Володимирович. - На протязі останніх років пошуковими загонами знайдено останки воїнів які загинули звільняючи Зіньківщину і сьогодні ми перезаховуємо невідомих солдат віддаючи їм останні почесті»

У своїх промовах виступаючі висловили слова вдячності ветеранам та побажали присутнім мирного неба над рідною землею. Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих солдат.

Пошуковою групою ППО «Меморіал» на території району знайдено останки дев’яти воїнів, які загинули захищаючи Зіньківщину в роки Другої світової війни. Була проведена урочиста церемонія перепоховання рештків загиблих воїнів та покладання квітів до могили.