Відбулося засідання ТЕБ та НС

Відбулося засідання ТЕБ та НС

23 березня  відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На порядок денний було винесено ряд питань:

1.Про недопущення випадків занесення та поширення захворювань, спричинених новим короновірусом 2019 – nCoV на території Зіньківського району.

Т.в.о. директора КНП «Зіньківська центральна районна лікарня» Олександр Безпалий проінформував присутніх про стан забезпечення засобами індивідуального захисту працівників КНП «Зіньківська ЦРЛ», наявність апаратів штучної вентиляції легенів, запасів кисневих балонів, порядок надання допомоги в разі виявлення підозри на захворювання короно вірусної інфекції. Повідомив, що з 12.03.2020 року в лікувальному закладі обмежено плановий прийом громадян, припинено проведення планових медичних оглядів. З 17.03.2020 року припинено проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних. Проводиться підготовка документації про перепрофілювання медичного закладу для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Також повідомив, що отримали допомогу  від народного депутата України Кулініча Олега Івановича ( маски - 2000 штук, распіратори №2 – 300 шт, антисептик для рук – 20 л) та від агрофірми ім. Довженка (распіратори  №3 – 10шт, антисептик для рук – 10 шт * 500м л., захисні костюми (клас №1) – 2 шт, рукавички медичні – 1800 шт.).

Директор КНП «Зіньківський центр первинної медико – санітарної допомоги» Андрій Рись повідомив, що сімейними лікарями щоденно проводиться робота з пацієнтами, які прибули з країн інфекційного ризику та  перебувають на самоізоляції. На даний час  працівники КНП «ЦПМСД» не в повній мірі забезпечені засобами індивідуального захисту.

Заслухавши та детально обговоривши надану інформацію члени комісії вирішили: звернутися до суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на території Зіньківського району, про надання допомоги медичним закладам району, Зіньківському районному сектору ДСНС, Зіньківському відділенню поліції, Зіньківському районному військовому комісаріату, територіальному центру соціального захисту населення в придбанні засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та антисептичних розчинів, паливо – мастильних матеріалів; постійно проводити моніторинг щодо осіб, які прибули із-за кордону в період з 07 березня 2020 року та їх перебування на самоізоляції;    міському, селищному, сільським головам рад району спільно з Зіньківським ВП Гадяцького ВП ГУ НП у Полтавській області вжити заходів, щодо виявлення осіб, які повернулися із-за кордону та ігнорують дотримання карантинного режиму  та режиму самоізоляції.

2. Про створення тимчасової комісії з проведення санітарно – епідеміологічного обстеження водогонів та водовідведення на території Зіньківського району.

Начальник Зіньківського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Станіслав Мороз повідомив, що у зв’язку із погіршенням санітарно – епідеміологічної ситуації в державі, пов’язаної із розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, приймаються нормативно – правові акти та рішення про вжиття невідкладних заходів по запобіганню негативного розвитку санітарно–епідеміологічної ситуації і забезпечення благополуччя населення.

По закінченню обговорення даного питання було вирішено створити тимчасову комісію з проведення санітарно – епідеміологічного обстеження водогонів та водовідведення на території Зіньківського району та та затвердити склад даної комісії.

3. Розгляд звернення начальника Зіньківського РС ГУ ДСНС України у Полтавській області про виділення паливно – мастильних матеріалів для оперативного реагування у рамках заходів із запобігання поширенню розповсюдження інфекційної хвороби, спричиненої короно вірусом COVID-19.

Начальник Зіньківського РС ГУ ДСНС України у Полтавській області Іван Головко інформував, що з початку 2020 року на території Зіньківського району зареєстровано 35 надзвичайних подій (7 - 2019 рік). Значну кількість даних подій становлять пожежі, а саме 32 (7 пожеж протягом аналогічного періоду 2019 року). Значний ріст пожеж призвів до того, що в пожежно-рятувальних підрозділах ДСНС розташованих на території Зіньківського району майже вичерпано запас паливо -мастильних матеріалів, які необхідні для реагування на можливі надзвичайні події.

З метою забезпечення готовності підрозділів ДСНС на території Зіньківського району для виконання завдань за призначенням у рамках заходів із запобігання занесенню та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, та в умовах радіаційного, хімічного та біологічного (далі - РХБ) забруднення (зараження), звернувся з проханням виділити з матеріального резерву паливо-мастильні матеріали для 12 ДПРЧ м. Зіньків.