УСЗН інформує

Версія для друкуВерсія для друку

На сьогоднішній день діють 18 законодавчих актів, які визначають право 56 пільгових категорій громадян на знижку з оплати за житлово-комунальні послуги (100%, 75%, 50%, 25%). При цьому окремим категоріям пільговиків знижка вартості житлово-комунальних послуг нараховується в залежності від отриманих доходів пільговика (членів сім'ї пільговика).
З переліком категорій пільговиків та розмірами пільгових знижок можливо ознайомитися за посиланням http://plsz.gov.ua/download/kategorii.doc.
Шановні отримувачі пільг, у зв'язку з наближенням опалювального сезону, надаємо роз’яснення на нарахування пільги з послуги з постачання та розподілу природного газу.
При розрахунку суми пільги враховуються: тариф на послугу; розмір пільгової знижки (100%, 75%, 50%, 25%); кількість членів сім'ї пільговика; соціальні нормативи.
Послуга з розподілу природного газу введена з 1 січня поточного року, на яку також нараховується знижка в залежності від категорії пільговика.
Пільга нараховується щомісяця в межах соціального нормативу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409, який становить:
 - в неопалювальний період для газової плити:
   5,4 куб. метри (за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача);
  10,5 куб. метри (за наявності газового водонагрівача).
 - в опалювальний період (з 16 жовтня до 15 квітня включно) для опалення (додатково до нормативу, встановленого для газової плити) – 4 куб. метри природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі (21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю), з урахуванням корегуючого коефіцієнта (для 1-2 поверхових будівель – 1,073, на 3 і більше поверхів – 0,783).
Для прикладу – розрахунок суми пільги на розподіл природного газу в опалювальний сезон для учасника бойових дій, який проживає разом з дружиною в будинку, опалювальною площею 63 кв. метри, оснащеному газовим водонагрівачем, буде проведено наступним чином:
  для газової плити 10,5куб.м.*2особи*тариф*75%
  для опалення 4*(21+21+10,5кв.м.)*1,073*тариф*75%

 

Наверх ↑