У Зіньківському бюро правової допомоги допомогли громадянину виправити помилки у документах

До Зіньківського бюро правової допомоги звернувся гр. О., з питанням виправлення розбіжностей у написанні його імені в актових записах та свідоцтвах.

За результатами розгляду письмового звернення гр. О. про надання йому безоплатної вторинної правової допомоги з вищезазначеного питання, наказом директора Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено заступника начальника відділу «Зіньківське бюро правової допомоги» Катерину Суконьку на складання гр..О. адміністративного позову про зобов’язання вчинити певні дії.

Під час зустрічі з працівником бюро клієнт повідомив, що Опішнянською селищною радою Зіньківського району Полтавської області на підставі актового запису про народження на гр.. О видано свідоцтво про народження гр..О., де ім’я змінено, тобто, допущено помилку при внесенні відомостей до актового запису про народження і його ім’я в актовому записі про народження відмінне від імені у свідоцтві про народження.

Покровською сільською радою Зіньківського району Полтавської області на підставі актового запису про шлюб на гр.. О. та гр..Н. видано свідоцтво про шлюб, у якому відомості щодо нареченого зазначені – гр..О., де ім’я змінено. Таким чином, також допущено помилку в актовому записі про шлюб і його ім’я також відрізняється від імені, зазначеного у свідоцтві про шлюб.

В актовому записі про народження його доньки по Зіньківському районному відділу ДРАЦС ГТУЮ у Полтавській області на гр.. Л., де по батькові змінено та у свідоцтві про її народження на підставі вчиненого актового запису аналогічні відомості про батька – гр..О., де ім’я змінено та по батькові дитини – гр..О., де по батькові змінено. Тобто, допущено помилки у актовому записі про народження доньки у відомостях про батька та по батькові дитини і на підставі яких, видано свідоцтво про народження дочки в якому відомості про батька та по батькові – невірні.

З пояснень клієнта з’ясовано, що розбіжність у написанні імені гр.. О. в актових записах громадянського стану про народження про шлюб, актовому записі та свідоцтві про народження його доньки, ускладнює реалізацію їх прав, як фізичних осіб та громадян України, зокрема, отримання паспорта громадянина України дочкою гр.. Л., яка досягла 14 років.

Юристом бюро встановлено, що відомості про прізвище, ім’я та по-батькові гр.. О., вірно внесені до його свідоцтва про народження, паспорту громадянина України, ідентифікаційного коду, свідоцтва про одруження, свідоцтва про народження меншої доньки гр. Е .

Також, відомо, що громадянин О., звернувся до Зіньківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області із заявою про внесення змін до актових записів про його народження, актового запису про шлюб, актового запису про народження доньки, зокрема щодо зміни імені.

У своїй відповіді Зіньківський відділ ДРАЦС ГТУЮ у Полтавській області повідомив наступне, що з поданих гр..О. документів вбачається розбіжність у написанні його імені в актових записах та свідоцтвах.

В зв’язку з вищевикладеними обставинами, гр..О. змушений був звернутись до суду з адміністративним позовом про зобов’язання вчинити певні дії.

Працівник Зіньківського бюро правової допомоги підготувала адміністративний позов про зобов’язання вчинити певні дії на підставі наданих гр.. О документів, в якому чітко виклала та обґрунтувала всі обставини справи.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду в Полтавській області від 12.06.2018 року, справа № 816/1648/18, адміністративний позов громадянина О. задоволено повністю.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Зіньківського бюро правової допомоги за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел. (05353) 3-34-74.