Трудовий кодекс України: головні зміни

Версія для друкуВерсія для друку

Трудовий кодекс України: головні зміни

Найближчим часом Верховна Рада має розглянути новий Трудовий кодекс. У ньому буде достатньо багато нового і цікавого. У першу чергу зміни,  будуть стосуватися ключових статей по захисту прав працівників: відпустка, звільнення, декрет.

Тривалість відпустки

Тут хороші новини. Оплачувана відпустка у всіх працівників збільшується на 4 дні. Тепер відпочивати офіційно ми зможемо 28 днів. Але, основна частина відпочинку – це 2 тижні. Додаткові два тижні відпустки мають право отримати батьки новонароджених, або ж усиновлювачі.

Відпустку за свій рахунок можна брати максимум на 30 днів протягом року. При звільненні, невикористана відпустка має бути оплаченою.

Випробувальний термін

Максимальна тривалість випробувального терміну три місяці. Працівник може бути попереджений про звільнення за три дні до нього.
Без випробувального терміну на роботу можуть приймати випускників вузів, вагітних, матерів дітей до 3 років, демобілізованих, переможців різних конкурсів з працевлаштування.

Дискримінаційні норми

Закон забороняє звільнення, або інші санкції по відношенню до працівників виходячи з релігії, раси, статі чи сексуальних особливостей.
Стан здоров'я, вік та освіта виведені зі списку мотивів, які можуть вважатися дискримінаційними при звільненнях.

Віддалена робота

Вперше в ВР визнали, що є люди, які працюють з дому. Трудовий кодекс говорить, що вони повинні отримувати зарплату нарівні з усіма іншими плюс компенсацію за зношування обладнання та комунальні послуги. Ось тільки відпустку і лікарняний вони можуть брати виключно за свій рахунок.

Вихідні

Їх може стати значно менше. Новий трудовий кодекс прибирає всі вихідні дні, коли понеділок стає неробочим, якщо свято випадає на вихідний. Це стосується всіх свят, крім Пасхи і Трійці.

Тривалість робочого дня

Трудовий кодекс не змінює тижневу норму роботи до 40 годин. Натомість, за рішенням колективу, робочий день може бути продовжений до 12 годин.

 

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області               Т.Жолоб

 

Наверх ↑