Шановні жителі Зіньківського району!

Шановні жителі Зіньківського району!

Звертаюсь до вас з приводу ситуації, що склалась у зв’язку зі стрімким поширенням коронавірусної інфекції. Загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи. На сьогодні він – ворог номер один для всього українського народу. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Ми не маємо права чекати масового зараження зіньківців. Повинні діяти негайно, на випередження. Влада країни запровадила карантин. Уряд робить все можливе, щоб убезпечити громадян від розповсюдження коронавірусної інфекції.

З метою протидії поширенню даного захворювання, керівництвом Зіньківського району вжито наступних заходів: закрито заклади громадського харчування, торгівлі (крім продуктових магазинів, яким встановлено особливий режим роботи, аптек, автозаправок і банків); припинено міжміське та приміське автобусне сполучення; обмежено доступ до місць загального користування (дитячих парків, вуличних спортивних тренажерів); заборонено проведення усіх масових заходів. Створені робочі групи з числа працівників правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та держпродспоживслужби, які будуть контролювати дотримання вимог карантину суб’єктами господарювання. Розумію, що дані обмеження приносять багато незручностей для жителів, але вони вкрай необхідні для збереження життя та здоров’я жителів району.

Для попередження виникнення та розповсюдження коронавірусної інфекції в районі сесією Зіньківської районної ради з районного бюджету та субвенцій органів місцевого самоврядування виділені кошти на поповнення матеріального резерву, придбання засобів індивідуального захисту медичним закладам району та РС ГУ ДСНС України в Полтавській області на загальну суму 517, 4 тис.грн.

Суттєву допомогу Зіньківський район отримав від народного депутата України О.І.Кулініча, який передав у медичні заклади району медичних масок у кількості 2 тис. шт., респіраторів №2 – 300 шт., антисептику – 20 л.

ТОВ "Агрофірма "ім. Довженка" передала до Зіньківської ЦРЛ одноразові оглядові рукавички в кількості 1800 шт., захисні костюми клас №1 - 2 шт., респіратори №3 – 10 шт. та  антисептику – 5 л.

Наразі хочу звернутися до усіх суб’єктів господарювання долучитися до підтримки медичних закладів району, Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області, районного сектору ГУ ДСНС в Полтавській області, територіального центру соціального обслуговування населення, які на сьогодні найбільше потребують вашої допомоги.

Однак зусилля влади – це лише частина механізму протидії коронавірусній інфекції. Щоб він справно працював, кожен з нас повинен дотримуватися правил карантину. На жаль, багато хто сприймає ці заходи легковажно та нехтує ними, чим наражає на небезпеку в першу чергу себе та своїх рідних. Пам’ятайте: здоров’я наше та наших близьких важливіше за тимчасові незручності!

Особливо хочу звернутися до тих громадян, які перебували за кордоном та повернулися з країн інфекційного ризику з вимогою дотримуватися режиму самоізоляції протягом 14 днів. Про своє повернення обов’язково повідомте органи місцевого самоврядування та сімейного лікаря, який допоможе правильно організувати вашу обсервацію.

В районі організовано роботу гарячих телефонних ліній, куди ви можете звернутися за відповідними роз’ясненнями та надати інформацію, щодо випадків порушення карантину. Телефони гарячих ліній:

• Зіньківська районна державна адміністрація  (05353)2-41-03 (цілодобово);
  • КНП Зіньківська центральна районна лікарня (05353) 3-14-39 (цілодобово);
  • КНП Зіньківський  центр первинної медико-санітарної допомоги (05353) 3-18-02 (в робочий час);
  • Зіньківське відділення поліції 095-743-88-80 (цілодобово).

Шановні жителі Зіньківського району! Лише злагодженими спільними зусиллями влади та кожного з вас ми зможемо зупинити небезпеку! Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких! Разом ми подолаємо усі негаразди!

Голова Зіньківської райдержадміністрації                                      Геннадій Хорошун