Програма правової освіти населення Зіньківського району в дії

З метою виконання Програми правової освіти населення Зіньківського району Полтавської області на 2016-2020 роки в частині здійснення виїздів у віддалені сільські місцевості для забезпечення роботи мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги та в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», 05 вересня 2018 року на базі Кирило-Ганнівської сільської ради Зіньківського району функціонував мобільний пункту доступу до безоплатної правової допомоги.

Прийом громадян проводився першим заступником голови Зіньківської районної державної адміністрації Миколою Хоменком та начальником Зіньківського бюро правової допомоги Сергієм Корнійком.

Актуальними для відвідувачів пункту були питання стосовно порядку призначення субсидії, процедури створення фермерського господарства та ін.

Юрист роз’яснив, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про фермерське господарство», право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство.

Надання земельних ділянок державної та комунальної власності у власність або користування для ведення фермерського господарства здійснюється в порядку, передбаченому Земельним кодексом України.

Статтею 8 Закону України «Про фермерське господарство» передбачено, що фермерське господарство підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, за умови набуття громадянином України або кількома громадянами України, які виявили бажання створити фермерське господарство, права власності або користування земельною ділянкою.

Разом з тим, під час консультування Микола Хоменко обговорив з місцевими жителями основні проблеми, які в них виникають в процесі взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування.