Правила безвізового режиму для громадян України

Правила безвізового режиму для громадян України

У зв’язку із підписанням Президентом України Указу «Про заходи, пов'язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України» № 146/2017 від 26 травня 2017 року, Зіньківське бюро правової допомоги інформує.

Особи, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму повинні

мати біометричний паспорт (паспорт із чипом, на якому міститься фотографія особи, підпис та відбитки пальців).

Якщо у Вас немає біометричного паспорту, але є діюча віза, нею можна користуватись до завершення строку її дії.

Перед перетином кордону у Вас перевірятимуть: • документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини); • відсутність Вас у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС (відсутність заборони в’їзду на певний термін до країни-члена ЄС у зв’язку з порушенням візового режиму: нелегальна праця в країнах ЄС, порушення строків виїзду з країн ЄС, наявність вироку суду щодо особи у країнах ЄС та передача для відбування покарання до країни громадянства); • чи не становите загрози для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин (відсутність осіб у пошукових базах Інтерполу, Європолу, особи, які останнім часом подорожували до Сирії або Ірану); • у разі відсутності біометричного паспорту – наявність чинної візи.

Прикордонні служби можуть відмовити у в’їзді на територію відповідної країни у разі, якщо громадянин України не зможе надати їм інформацію про мету в’їзду або в разі відсутності у нього фінансових засобів. Тому рекомендується підготувати відповідні документи: • щодо мети поїздки: Для робочих поїздок (відряджень) - запрошення на зустріч - інший документ, який підтверджує ділові відносини - квиток на захід, якщо метою поїздки є його відвідування; Для туризму або приватних поїздок: - бронювання проживання або запрошення - зворотний квиток (не потрібний, якщо подорожуєте автомобілем) - маршрут або план поїздки • підтвердження достатності фінансових засобів для перебування в ЄС і для повернення в Україну або здатність отримати такі засоби законним чином (кредитні картки, фінансові гарантії запрошуючої сторони, сплачене проживання та квитки, готівкові кошти).

Безвізовий в’їзд даватиме право відвідати країну ЄС лише з приватною метою: туризм, відвідання друзів чи родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо.

Безвізовий режим не надає права на проживання, ведення господарської чи комерційної діяльності, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.

Основне правило: перебувати у країнах ЄС не більше 90 днів на кожні 180 днів у році. Безвізовий режим поширюється на такі країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Дізнатися більше про безвіз можна на інформаційній платформі всеукраїнської кампанії про безвізовий режим з країнами Європейського Союзу.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Зіньківського бюро правової допомоги за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел.: 3-34-74, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).