ПАРК У КИЄВІ ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ НА ЧЕСТЬ ПОЕТА З ПОЛТАВЩИНИ

ПАРК У КИЄВІ ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ НА ЧЕСТЬ ПОЕТА З ПОЛТАВЩИНИ

ПАРК ІМЕНІ МИКОЛИ ОСТРОВСЬКОГО, ЩО У СОЛОМ’ЯНСЬКОМУ РАЙОНІ КИЄВА, КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ПЕРЕЙМЕНУВАЛА НА ЧЕСТЬ ПОЕТА З ПОЛТАВЩИНИ МИКОЛИ ЗЕРОВА.

Микола Зеров – український поет, літературознавець, літературний критик, полеміст, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми та перекладач античної поезії. Народився у Зінькові на Полтавщині.

Парк, який перейменовано на його честь, розташований в столиці уздовж Повітрофлотського проспекту між вулицями Солом’янська та Преображенська. Закладений у 1961 році. Площа – 4,11 га. 1971 року в парку встановлено пам’ятник радянському письменнику Миколі Островському, що було демонтовано відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої діяльності».

З ініціативи Українського інституту національної пам’яті  130-річчя з дня народження Миколи Зерова відзначається на державному рівні згідно з Постановою про пам’ятні дати та ювілеї у 2020 році.

Північно-східний відділ УІНП (за матеріалами сайту «Літакцент»)