На Зіньківщині вшанували пам'ять жертв голодоморів

На Зіньківщині вшанували пам'ять жертв голодоморів

В останню субботу листопада ми вшануємо пам'ять жертв голодоморів: геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921- 1922, 1946-1947 років в Україні.

Сьогодні, 22 листопада, в м.Зіньків  на центральному кладовищі міста біля пам’ятного Хреста жертвам голодоморів відбувся Скорботний мітинг в якому взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Микола Хоменко, голова міської ради Сергій Максименко, митрофорний протоієрей, благочинний 10 округу Іван Костянтинович Бабич,  працівники установ, підприємств та організацій району, жителі міста.

Керівники району звернулися до всіх присутніх зі словами жалоби та на знак вшанування пам’яті невинних жертв голодоморів закликали всіх жителів району, 23 листопада, з 16-ї години приєднатися до загальноукраїнської акції «Запали  свічку пам’яті у своєму вікні!».

Учасники мітингу також  вшанували хвилиною мовчання загиблих, які на собі перенесли  жахливий біль тіла і душі, біль наруги і тортур, поневіряння, виселення і заслання на чужину – за свою любов до України, за її волю і за те, що вони були українцями.

Після виступів було запалено свічі пам’яті та відбулася поминальна панахида. Наприкінці присутні поклали квіти до пам’ятного Хреста жертвам голодоморів.