З 1 вересня 2020 року розпочато реалізацію пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” у 2020–2021 роках”.

Відтепер кожна сім’я, яка має новонароджену дитину та не отримала натуральну одноразову допомогу «пакунок малюка», може скористатися своїм правом на грошову компенсацію від держави у розмірі 5 000 грн.

Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину протягом 2020-2021 років.

Виплата грошової компенсації не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

Одержання отримувачами інших видів допомоги не впливає на виплату їм грошової компенсації.

Отримувачі грошової компенсації – батьки, у яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька – патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини (за умови не отримання «пакунку малюка» в натуральному вигляді).

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Щоб  отримати  грошову компенсацію необхідно звернутися

- до найближчого відділення АТ КБ «ПриватБанк» та отримати спеціалізовану соціальну картку;

- звернутися із заявою (за встановленою формою) та пакетом документів протягом 12 місяців з дня народження дитини до:

- структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчого органу сільської;

- селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади за місцем проживання/перебування;

- у сільській місцевості - до уповноваженої особи виконавчого комітету сільських і селищних рад.

ДО ЗАЯВИ ДОДАЮТЬСЯ:

• копія свідоцтва про народження дитини;

• копія посвідки на постійне проживання/ посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні/ посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземця та особи без громадянства;

• копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

• копія рішення про встановлення опіки (в разі здійснення опіки над дитиною);

• копія рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);

• копія рішення про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;

• довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році);

• копія свідоцтва про народження дитини;

Начальник соціального захисту населення райдержадміністрації                                                                 Віктор ПІВЕНЬ