Міжнародний день людей з інвалідністю

Версія для друкуВерсія для друку

Міжнародний день людей з інвалідністю

В районі проживає  близько трьох тисяч осіб з інвалідністю  всіх груп та категорій.

В 2018 році на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 688 осіб з інвалідністю та 502  інваліда з дитинства, з них:

- 1 групи - 91;

- 2 групи - 179;

- 3 групи – 232;

- дітей – інвалідів 186 з них 122 на повному державному утриманню.  

Із загального числа одержувачів державної соціальної допомоги 280 інвалідів з дитинства  отримують надбавку на догляд та 151 особа одержує державну соціальну допомогу, які не мають право на пенсію.   

Для забезпечення заходів реалізації соціального захисту осіб з інвалідністю в районі діє районна Програма „Турбота” підтримки соціально вразливих верств населення на 2018-2020 роки та Комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2014- 2020 роки. Виділяються відповідні кошти зокрема на здійснення догляду за інвалідами, надання одноразової матеріальної допомоги, забезпечення ліками, вирішене питання паркування автомобілів для осіб з інвалідністю у місцях зосередження транспорту.

З 2018 року фінансування на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю покладено  на управління соціального захисту населення, яким  укладено 64 договорів на забезпечення 327 одиниць технічних засобів реабілітації.

За бюджетною програмою „Заходи із соціальної трудової та професійної реабілітації інвалідів” за напрямком фінансування „Санаторно-курортне оздоровлення інвалідів” були заключені договора та оздоровлено 14 осіб з інвалідністю та інвалідів з дитинства з виділенням однієї путівки для супроводу інваліда 1 групи до санаторіїв  „Нові Санжари  смт. Нові Санжари, „Псьол” смт. Велика Багачка  та „Клінічний санаторій ім. Пирогова” м. Одеса.

Слід зазначити, що придбання технічнічних засобів реабілітації та путівок для осіб з інвалідністю відбувається за вибором заявника.

Санаторно-курортними путівками Міністерства соціальної політики України забезпечено 13 ветеранів війни та 5 осіб з інвалідністю.

Відділенням  соціальної допомоги вдома з початку 2018 року надано соціальні послуги 75 особам з інвалідністю.

Відділенням денного перебування відповідно до державних стандартів  надаються послуги денного догляду, адаптації, консультування таких послуг надано  386 особам з інвалідністю.

Психолог надає індивідуальні та групові послуги: консультації, проведення релаксотерапії.

Соціальні працівники відділення постійно працюють з  інвалідами з порушеною опорно-руховою активністю, надають соціально-педагогічні послуги по виявленню та розвитку різнобічних інтересів, реалізації трудової діяльності та ін. Проводяться заняття з вишивання, в’язання, створення виробів-оберегів, виробів з бісеру в м. Зінькові та смт. Опішня. Працівники відділення та волонтери організовують концертні програми за участі інвалідів. Для осіб з інвалідністю організовуються екскурсії, спортивні змагання, шахово-шашкові турніри, майстер – класи по виготовленні виробів з глини,  писанкарству. Підопічні  приймають активну участь у виставках творчих робіт «Мелодія життя», «Мрії збуваються». Так, до 3 грудня запрошуємо  відвідати виставки робіт інвалідів в приміщеннях територіального центру в м. Зіньків та смт. Опішня.

В цьому році відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано соціальні послуги 238 особам з інвалідністю. 

У відділенні (м.Зіньків та смт.Опішня) працюють 11 працівників, а саме: перукарі, взуттєвики з ремонту взуття, швачки, машиніст по пранню білизни, робітники по комплексному обслуговуванню та ремонту будинків, соціальний працівник, який надає послуги з прокату засобів реабілітації та видачі гуманітарної допомоги.

В територіальному центрі діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації. Було надано в користування 267 засобів реабілітації 86 особам  з інвалідністю. «Соціальним таксі»  з початку року перевезено 19 осіб з інвалідністю.

За сприяння голови районної ради та депутатського корпусу у вересні цього року сесією районної ради було виділено кошти в сумі 36380,00 гривень на придбання технічних засобів реабілітації, які користуються великим попитом у населення району.

В  Зіньківському  дитячому  будинку – інтернаті імені  О.В. Синяговського на повному державному утриманні проживає 134 вихованців,підопічні забезпечуються 6-разовим збалансованим  харчуванням, проживають в зручних комфортних кімнатах.

Протягом 2018 р. було проведено капітальний ремонт та термомодернізацію спальних приміщень №1 та №7. У кожному житловому приміщенні є телевізори, радіоприймачі, придбані сучасні меблі (ліжка, шафи, тумбочки), килимове покриття, обладнані кімнати відпочинку, їдальня, санітарно-гігієнічні кімнати.

В перше в області на базі реабілітаційного відділення відкрито денне відділення, яке відвідує 5 дітей з інвалідністю, котрі проживають в Зіньківському районі.

 

                                                                             Спеціаліст сектору в справах інвалідів

                                                     управління соціального 

                                                                                            захисту населення                                  О.Бойко

 

Наверх ↑