«Ми пам’ятаємо. Ми сильні»

«Ми пам’ятаємо. Ми сильні»

Три колоски - пророщене життя,
відібране, знівечене катами.
Тіло живе, душа у небуття
вже відлетіла і немає з нами.

Кістками голими вкривалася земля
і кров"ю свого рідного народу.
Відлуння смерті доносилося здаля,
ми не скорилися, ми любимо свободу!

А свічка догорає на вікні
і в пам"яті карбує ту хвилину.
Ті чорні дні, голодні та сумні,
як розпинали рідну Україну!

Лариса Мандзюк

23 листопада, в м.Зіньків  на центральному кладовищі міста біля пам’ятного Хреста жертвам голодоморів відбувся Скорботний мітинг в якому взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Микола Хоменко, секретар міської ради Володимир Чикало, заступник голови міської ради ветеранів Віталій Друмов, а також працівники установ, підприємств та організацій району.

Волонтер Зіньківщини, член національної спілки письменників України «Свічадо» Ганна Литовець-Гайдаш зачитала власний вірш, присвячений пам’яті тим, хто загинув голодною смертю, став жертвою репресій тоталітарного режиму, а керівники району звернулися до всіх присутніх зі словами жалоби. Після виступів було запалено свічі пам’яті та відбулася поминальна панахида по загиблих в роки Голодомору 1932-1933, голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

Наприкінці мітингу учасники  вшанували хвилиною мовчання  жертв голодоморів та поклали квіти до пам’ятного Хреста.