Добровільна участь у загальнообов’язковому соціальному страхуванні — гарантія необхідного страхового стажу при виході на пенсію

Добровільна участь у загальнообов’язковому соціальному страхуванні — гарантія необхідного страхового стажу  при виході на пенсію

Якщо Ви досягли 16-річного віку є студентом ВНЗ, домогосподинею, працюєте у приватних осіб прибиральницею, нянькою, куховаркою, доглядаєте за хворим, працюєте за кордоном чи самі є іноземцем, займаєтеся веденням особистого селянського господарства, то Ви маєте право укласти договір добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та доплатити за ті місяці, коли Ви не були застрахованою особою.

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування дозволить набути необхідного страхового стажу та є додатковою гарантією отримання пенсії в майбутньому.

Громадяни, які прагнуть бути впевненими у своєму майбутньому пенсійному забезпеченні, мають змогу укласти договір про добровільне страхування, звернувшись до Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ

Звертаємо увагу, що Законом України від 03.10.2017 року №21-48VIIІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій, який набрав чинності 11.10.2017 року, внесено зміни до ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” в частині одноразової сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за попередні періоди.

Передбачено, що договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, починаючи з 1 січня 2004 року. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Отже, враховуючи положення п.5 ст.1 ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” та розмір мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік ” у 2020році мінімальний страховий внесок за кожен місць становитиме — 1039,06 грн. (4723*22%)