Чи можна звільнити працівника через прогул, оскільки він не зміг дістатися на робоче місце через проблему з транспортом?

Версія для друкуВерсія для друку

Чи можна звільнити працівника через прогул, оскільки він не зміг дістатися на робоче місце через проблему з транспортом?

Дуже актуальне запитання, в умовах сьогодення, коли працівники не можуть дістатися місця роботи, хвилюються та нервують. Згідно із п. 4 ст. 40 КЗпП під прогулом розуміється відсутність працівника на роботі більше ніж три години, протягом робочого дня без поважної причини.

Прогул є однією з підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. В законодавстві немає чіткого переліку причин відсутності працівника на роботі, які слід вважати поважними. У кожному індивідуальному випадку їх наявність або відсутність визначається окремо.

Оголошення карантину та запровадження у зв’язку з цим, обмежувальних заходів, зокрема обмеження руху громадського транспорту, відсутність міжміського сполучення, може вважатись поважною причиною. Тому, не раджу звільняти працівників за прогул під час карантину.

 

 

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області                                                             Т.Жолоб         

 

 

Наверх ↑