Чи можна надавати працівникам, які працюють за сумісництвом з оплатою праці пропорційно до відпрацьованого часу, додаткову відпустку за ненормований робочий день із урахуванням фактичного навантаження?

Версія для друкуВерсія для друку

Чи можна надавати працівникам, які працюють за сумісництвом з оплатою праці пропорційно до відпрацьованого часу, додаткову відпустку за ненормований робочий день із урахуванням фактичного навантаження?

У зв'язку зі специфікою роботи працівник може періодично виконувати основну роботу поза межами робочого часу, а потім виконувати роботу за сумісництвом, йому може бути встановлено ненормований робочий день i, відповідно, щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колективному договорі.

Нагадаємо, перелік професій i посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, підприємство самостійно визначає у колективному договорі. Цим же документом установлюють тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день із кожного виду робіт, професій, посад.

Водночас п. 2 Рекомендацій № 7* застосовувати ненормований робочий день для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем, не рекомендує. Вирішення цього питання належить до компетенції роботодавця, зазначає Держпраці.

* Рекомендації щодо порядку надання працівникам із ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджені наказом Мінсоцполітики від 10.10.97 р. № 7

 

 

Головний державний інспектор

Управління Держпраці у Полтавській області                                     Т.Жолоб

 

Наверх ↑