74 річниця пермоги над нацизмом у Другій світовій війні

Версія для друкуВерсія для друку

74 річниця пермоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

Війна. За цим коротким і страшним словом – згарища, запеклі бої, зруйновані міста і села, сльози матерів і дітей.

На нашу землю війна прийшла раннім світанком 22 червня 1941 року.
Все починалося з грому небесного,
Такого жорстокого, такого нечесного.
І з ненависного, злісного грому,
Який на світанку вигнав із дому…
І мама мовчазно-бліда, мов стіна…
І тато поволеньки каже: „Війна.-“.

Минають роки. Відлітають у вічність. Але є один день, який ніколи не буде стертий із пам’яті нашого народу. Це 9 травня 1945 року – дата, яка проголосила визволення нашої рідної землі від фашистських загарбників і перемогу усього людства над злом війни. Сьогодні ми відзначаємо 74 – річницю від тоді, коли над нашою країною та усією Європою знову зійшло світле сонце миру.

Урочистий мітинг у м.Зіньків розпочався в парку Вічної Слави, участь у якому взяли: керівники району та міста, працівники установ і організацій, жителі району. Відкрив та вів мітинг голова міської ради Сергій Максименко. Зі словами вдячності та привітаннями до присутніх також звернулися: в.о. голови районної державної адміністрації Анатолій Водолага, голова районної ради Сергій Нерозя, голова ради районної організації ветеранів Володимир Прислонський, заступник районного військового комісара Сергій Влох та члени загону «Пам’ять» Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 - Лідія Бедюх та Антон Даценко.

Цього року на урочистостях був присутній лише один учасник бойових дій у Великій війні - Василь Максимович Федоренко.

Акцизна Марія Олександрівна  - правнучка лейтенанта Акцизного Михайла Михайловича, який загинув звільняючи м.Зіньків від загарбників, вже вдруге відвідала наше місто і звернулася до всіх присутніх з вітальними словами.

Також було проведено поминальну панахиду по загиблих в роки війни.

Наприкінці мітингу до Меморіалу Вічної Слави було покладено квіти та гірлянди.

Пам’ять….Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових  фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом.

 

 

Наверх ↑